Przejdź do treści

Kolekcja historycznych zdjęć weselnych i odświętnych z Motycza coraz bogatsza

    Bardzo miło jest nam poinformować, że trafiają do nas wciąż nowe historyczne zdjęcia weselne z miejscowości Motycz. Można je podziwiać w zakładce ”Folklor i obyczaje”. Najstarsza z fotografii pochodzi być może z 1908 r. Kolekcja, jaka uzbierała się w zasobach naszego Centrum, to także liczne zdjęcia z lat późniejszych, które pozwalają poznać ówczesną weselną modę, ale także obyczaje i folklor właśnie. Wśród nich są także zdjęcia odświętne, robione po ślubie lub później. Prawdziwa gratka dla historyków i nie tylko.

    Bartłomiej i Marianna Misztalowie, ok. 1908. Autor nieznany. Zdjęcie odświętne z archiwum domowego Pana Dariusza Segita.

    Jednocześnie jesteśmy bardzo wdzięczni za nadesłane materiały. W szczególności chcemy podziękować Pani Annie Niedziałek, która bardzo pomogła nam w zebraniu tak ciekawej kolekcji. Podziękowania kierujemy także do osób, które nadesłały lub udostępniły fotografie. W szczególności chodzi o Panią Teresę Krasowską, Panią Agnieszkę Mirosław, Pana Dariusza Segita, Pana Andrzeja Pajurka, Pana Antoniego Juliana Maja, Pana Eugeniusza Staszczaka i Pana Stanisława Tomasika,

    Jesteśmy wdzięczni i zdecydowanie liczymy na więcej. Zachęcamy do nadsyłania materiałów (weselnych i nie tylko) również mieszkańców innych miejscowości.