Przejdź do treści

Dr Renata Anisiewicz, ciekawie o Włodawie!

    Miło nam poinformować, że współpracę z Centrum rozpoczęła Pani Doktor Renata Anisiewicz. Niebawem w zakładce „Włodawa” w „strefie dla regionalisty” pojawi się kilka artykułów urodzonej we Włodawie (w rodzinie osiadłej w mieście w drugiej połowie XVIII wieku) Autorki.

    Pani Doktor jest absolwentką Szkoły Podstawowej nr 2 im. Komisji Edukacji Narodowej oraz Liceum Ogólnokształcącego im. T. Kościuszki we Włodawie. Ukończyła studia geograficzne (1994) a w 2011 r. na Uniwersytecie Gdańskim została doktorem nauk o Ziemi w zakresie geografii. Do chwili obecnej jest adiunktem w Zakładzie Rozwoju Regionalnego Uniwersytetu Gdańskiego. Napisała ponad 100 publikacji z geografii społeczno-ekonomicznej, dotyczących zagadnień turystycznych, transportowych demograficznych oraz współpracy transgranicznej, głównie na obszarach pograniczy.

    Pasjonują ją podróże po Polsce, szczególnie koleją i, jak widać, pozostaje miłośniczką małych miast, zwłaszcza Włodawy.

    Liczymy na owocną współpracę i kolejne ciekawe teksty dotyczące dziejów Włodawy i okolic!

    Tematyka wspomnianych tekstów, opartych na relacjach ustnych i wspomnieniach, dotyczy np. dziejów mostów drogowych we Włodawie, dawnych kursach czeladniczych, odbudowy wieży kościoła we Włodawie po zniszczeniach wojennych. Zachęcamy do lektury!