Przejdź do treści

XV edycja konkursu „Rodzinna historia”

  Dobiegła końca XV edycja konkursu „Rodzinna historia” organizowanego przez Zespół Szkół Elektronicznych w Lublinie we współpracy z Muzeum Narodowym w Lublinie, Instytutem Historii UMCS oraz Centrum Badań nad Historią Regionalną i Lokalną UMCS. Celem konkursu było zainteresowanie młodzieży Lublina i regionu naszą najnowszą historią. Zebrane i opisane przez uczestników „rodzinne historie” dotyczyły wydarzeń z lat 1939 – 1989 r., których uczestnikiem lub obserwatorem był ktoś z rodziny lub znajomych opisującego. Inspiracją do przygotowania prac były stare zdjęcia bądź inne pamiątki rodzinne, które łączą się z prawdziwymi wydarzeniami historycznymi z tamtych lat. W tegorocznej edycji wzięło udział 12 uczestników z 8 szkół województwa lubelskiego.

  XV edycję konkursu „Rodzinna historia” honorowym patronatem objęli:

  Wojewoda Lubelski Lech Sprawka,

  Lubelski Kurator Oświaty Teresa Misiuk,

  Prezydent Miasta Lublin dr Krzysztof Żuk

  Dyrektor Instytutu UMCS prof. dr hab. Dariusz Słapek

  W tegorocznej edycji konkursu prace oceniło jury w składzie: Przewodnicząca – Barbara Oratowska – Zastępca Dyrektora Muzeum Narodowego w Lublinie, dr hab. Dariusz Szewczuk z Katedry Historii Społecznej i Edukacji Instytutu Historii UMCS oraz Anna Gierej – nauczyciel historii w Zespole Szkół Elektronicznych w Lublinie i wyróżniło następujących uczestników:

  I miejsce Maja Gozdalska
  ze Szkoły Podstawowej w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Urzędowie,
  opiekun pracy pani Anna Wnuk-Bednarczyk.

  II miejsce Maja Szajewska
  Szkoła Podstawowa nr 8 w Zamościu, opiekun pani Monika Paska

  III miejsce Martyna Zielińska
  Szkoła Podstawowa nr 8 w Zamościu, opiekun pani Monika Paska.

  Wyróżnienie Sebastian Sak
  ze Szkoły Podstawowej nr 52 im. Marii Konopnickiej w Lublinie,
  opiekun pani Małgorzata Grześko.

  Laureatom i opiekunom prac gratulujemy sukcesu. Wszystkim wymienionym dziękujemy za zaangażowanie i życzymy satysfakcji z podejmowanych działań mających na celu popularyzację wiedzy i kształtowanie świadomości historycznej młodego pokolenia.

  Organizatorzy