Przejdź do treści

Towarzystwo Przyjaciół Fajsławic, Adam Polski i „Drzewa Papieskie”…

    Miło nam poinformować, że dzięki inicjatywie Prezesa Towarzystwa Przyjaciół Fajsławic, Pana Adama Polskiego,  otrzymaliśmy niezwykle cenny wykaz publikacji wydanych pod auspicjami Towarzystwa. Zawiera on 40 notek bibliograficznych, które mogą okazać się istotne nie tylko dla miłośników Fajsławic i okolic, ale powinny też stanowić źródło inspiracji w zakresie kierunków i form aktywności innych stowarzyszeń miłośniczych w regionie.

    Zupełnie oryginalnym przedsięwzięciem Fajsławiczan i samego Adama Polskiego jest bez wątpienia wieloletni projekt „Drzewa Papieskie”. Pan Adam poświęcił mu swoją ostatnią monografię pt. „Z leśną bracią Drzewa PapieskieOpowieści o inicjatywach i kolejnych edycjach drzew papieskich prowadzonych w latach 2004-2022 zilustrowane dokumentacją fotograficzną (Towarzystwo Przyjaciół Fajsławic 2022).

    W tej chwili prezentujemy jedynie okładkę książki, ale być może zaraz po jej oficjalnej promocji, korzystający z repozytorium Centrum czytelnicy będą mogli się z nią zapoznać w całości!