Przejdź do treści

Atlas historyczny Polski 2.0 – Zaproszenie do udziału w badaniu ankietowym systemu

  Zamieszczamy prośbę od Zespołu Zakładu Atlasu Historycznego IH PAN. Również zachęcamy do współpracy przy tym interesującym przedsięwzięciu. Oto treść otrzymanej wiadomości:

  Szanowni Państwo,
  Piszemy do Państwa w imieniu zespołu Zakładu Atlasu Historycznego Instytutu Historii Polskiej Akademii Nauk. Przez ponad 70 lat pracownicy Zakładu pracowali nad „Atlasem historycznym Polski. Mapy Szczegółowe XVI wieku” doprowadzając projekt do końca w ubiegłym roku. Efektem prac jest między innymi zbiorczy tom serii zawierający dotychczas wydane tomy komentarza, mapy historyczne oraz bazy danych przestrzennych.
  Na marginesie tego projektu pracujemy obecnie nad możliwościami efektywnego udostępniania gromadzonych danych na platformie „Atlas Fontium”. Jest to portal internetowy umożliwiający gromadzenie, analizę i udostępnianie informacji oraz źródeł do badań z zakresu geografii historycznej ziem polskich w granicach sprzed 1772 roku. Chcielibyśmy, aby portal służył jak najszerszemu gronu badaczy i odpowiadał potrzebom środowiska naukowego.
  Z tego względu chcielibyśmy zaprosić Państwa do udziału w badaniu użyteczności „Atlas Fontium”. Grupą docelową badania są badacze i eksperci z zakresu historii i geografii. Pod podanym poniżej linkiem znajdą Państwo badanie w postaci ankiety internetowej poprzedzonej krótkim wstępem i prezentacją serwisu w formie krótkiego filmu. Całość zajmie Państwu około 30 minut. Badanie będzie otwarte do 28.02.2023 roku.

  LINK DO BADANIA: https://forms.gle/nZgvt7fH57RkfTDn8

  Państwa udział w badaniu użyteczności „Atlas Fontium” z pewnością przyczyni się do rozwoju serwisu, a Państwa imię i nazwisko (po wyrażeniu zgody) pojawi się na stronie internetowej w zakładce „Podziękowania”.